wtorek, 17 lipca 2012

Czytamy: Alexandra Potter - "Kim jest ta dziewczyna?"

Chcąc kupić coś lekkiego i łatwostrawnego do czytania w drodze do pracy, natrafiłam na książkę Alexandry Potter. Ponieważ opis zainteresował mnie postanowiłam kupić i przeczytać tą pozycję.

Lekkie książki także mogą być wybitne, czasem potrafią zachwycać. Ta niestety nie zachwyca, choć dość dobrze się ją czyta. Ja, jako czytelnik nie mogłam oprzeć się wrażeniu straszliwej naiwności opowiadanej historii. Mamy oto bohaterkę Charlotte, która jest kobietą sukcesu, pedantką, wymuskaną do granic niemożliwości, z poukładanym życiem i z fobią na punkcie jakiegokolwiek niepoukładania i luzu w życiu. Charlotte znajduje się w pewnym ważnym momencie swojego życia i nagle spotyka siebie sprzed 10 lat. Zaprzyjaźnia się z młodszą sobą samą, która nie rozpoznaje w starszej koleżance siebie z przyszłości.

Pomysł na historię jest bardzo ciekawy i ma duży potencjał. Historia jest do przeczytania ale nie porywa a czasem wręcz denerwuje spłyceniem niektórych wątków i przewidywalnością. Sam pomysł spotkania siebie z przeszłości jest ciekawy i na pewno zainspiruje do myślenia na temat "co by było gdyby". Zapewne każdy z Was snuł kiedyś myśli o tym czy w przypadku spotkania siebie z przeszłości udzieliłby sobie jakiejś życiowej rady. W książce tej pomysł został potraktowany płytko i stanowił jedynie wątek, który spajał miłosną historyjkę niewysokich lotów.

Jeśli chodzi o lepsze strony książki pojawiły się interesujące poboczne wątki na temat moralności podejmowania bardzo ważnych decyzji i ich konsekwencji w życiu. Co więcej powiem? Myślę, że mając taki pomysł wymyśliłabym lepszą historię ale opinię pozostawiam Wam :)

Alexandra Potter - "Kim jest ta dziewczyna?"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią: