wtorek, 28 sierpnia 2012

Dzienniki z podróży: Irlandia, Cork.

Zapraszam wszystkich do nowego cyklu postów na blogu Fun Strefa. Będzie to cykl fotograficzny poświęcony podróżom i okraszony odrobiną informacji na temat odwiedzanych miejsc. Pierwsze spotkanie z "Dziennikami z podróży" to wizyta w Cork, w południowej części Irlandii. Życzę wszystkim przyjemnego oglądania. 

Cork, Irlandia.
Cork jest miastem zlokalizowanym w południowej części Irlandii, nad rzeką Lee. Jest drugim co do wielkości miastem w kraju i jego nazwa pochodzi od irlandzkiego słowa oznaczającego moczary. Nazwę tą Cork zawdzięcza podmokłym terenom rzeki Lee, na których leży. Miasto jest najważniejszym ośrodkiem przemysłowym i gospodarczym na południu kraju. Zajmuje powierzchnię 37,3 km², a liczba jego mieszkańców to wg. danych z 2002r. 123 062 osób.

Cork jest pięknym miastem, pełnym niewysokich budynków w typowo irlandzkim stylu. Ze względu na pochmurną pogodę, bardzo często sprawia wrażenie ponurego miejsca, które może na pierwszy rzut oka nie zachęcać turystów. Nic bardziej mylnego! Jest to wspaniałe miasteczko z rozrywkową atmosferą, którą najpełniej zasmakować można w licznych pubach. Mieszkańcy Cork są ludźmi serdecznymi i otwartymi na nowe znajomości. Polecam wszystkim wizytę w tym urokliwym miejscu.

Cork, Irlandia. source: google.maps

Shandon
Hostele w Cork

Tajemnicza uliczka
Irlandzka architektura
Kościół


Mały cmentarzyk

Most na rzece Lee

Widok na miasto


Typowo irlandzki, pochmurny dzień
Cork wieczorami przybiera rozrywkowy klimat, dzięki temu mieszkańcy spędzają tą porę dnia w pubach.

3 komentarze:

 1. Uwielbiam Irlandię, szczególnie jej krajobrazy, ale widzę, że i architektoniczne jest bardzo ciekawa. Byłam tam już jakiś czas temu podczas wakacyjnej pracy, ale wtedy niestety nie udało mi się wiele zobaczyć.

  Czekam na dalsze części cyklu, na pewno będę go śledzić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, kolejna fanka Irlandii. :) My - założycielki tego bloga jesteśmy zdecydowanie wiernymi fankami tej szmaragdowej wyspy. :) Cieszymy się, że są osoby, które również podzielają naszą opinię. bezrobotna, może masz jakieś ciekawe spostrzeżenia lub doświadczenia z pracy w Irlandii?

   Usuń
 2. Dokładnie tak. Irlandia to nasz kraj :D Zapraszamy kolejnych miłośników tego pięknego kraju. :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią: