poniedziałek, 27 sierpnia 2012

Czytamy: Rhonda Byrne "Sekret", prawo przyciągania

Zachęcam każdego do przeczytania książki Rhondy Byrne "Sekret". Jest to pozycja niezbędna dla osób zainteresowanych rozwojem wewnętrznym, motywacją ale nie tylko. Nie bez powodu książka króluje na listach bestsellerów książkowych. Właśnie ta książka przyczyniła się w znacznym stopniu do rozwoju nowych teorii sukcesu, motywacji a także nowoczesnych filozofii życia.

W książce tej dowiemy się, że istnieje powszechnie działające prawo (jak prawo grawitacji), nazywane prawem przyciągania. Prawo to działa zawsze i bez wyjątku. Często jednak żyjąc w nabytych przez nas przekonaniach nie zauważamy istnienia i działania tego prawa. Pokrótce opowiem o co w tym prawie chodzi. Prawo przyciągania zakłada, że nasze myśli mają ogromny wpływ na to, co się dzieje w naszym życiu. Zakłada, że jeśli myślimy bez przerwy o czymś, ta rzecz pojawia się w naszym życiu. Jeśli myślimy cały czas o celu, jaki chcemy osiągnąć i wyobrażamy sobie siebie jakbyśmy ten cel zrealizowali, zbliżamy się do jego osiągnięcia. Odwrotnie, jeśli myślimy cały czas o trudnościach, jakie nas ograniczają w drodze do osiągnięcia celu, będziemy napotykać trudności bez przerwy. Teoria prawa przyciągania jest zdecydowanie szersza i jest bardzo ciekawa, więc zachęcam do zapoznania się z nią.

Myślę, że książka pomoże wielu osobom dostrzec z czego wynikają ich problemy i trudności oraz pomoże pozbyć się nawyków negatywnego myślenia. Sprawi również, że popatrzymy na nasze problemy z dystansem i zaczniemy przy użyciu "Sekretu" próbować je rozwiązać.

Książka to ciąg wypowiedzi wielu osób związanych z teoriami motywacji i choć każda z nich czym innym się zajmuje, wszyscy potwierdzają istnienie oraz działanie siły przyciągania w życiu. Sięgam po tę lekturę, w słabszych chwilach, jest pomocna. Podbudowuje. Polecam wszystkim! Inspirujące!

Rhonda Byrne "Sekret", source: lubimyczytac.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią: