niedziela, 24 czerwca 2012

Lifestyle: Latte z przyjaciółką w domowym zaciszu.

Chciałabym wszystkim polecić jeden z najnowszych produktów marki MOKATE. Jest to Caffe Latte przeznaczone do zrobienia w domu, w możliwie najprostszy sposób. Nie potrzebujemy ani spieniaczy do mleka, ani też ekspresu do kawy. Słowem: taką kawę może przygotować każdy z nas. Mamy do wyboru trzy smaki: classic, waniliowy oraz karmelowy.

MOKATE - Moje inspiracje LATTE

A oto sposób na przygotowanie tej pysznej i efektownej kawy:

Przygotujmy wysoką szklankę. (Polecam szklanki z IKEI).Odrywamy większą saszetkę, jej zawartość wsypujemy do szklanki i zalewamy prawie po brzegi gorącą wodą. Mieszamy aż mleko w proszku rozpuści się i utworzy się na nim pianka.

Następnie mniejszą saszetkę wsypujemy do filiżanki i zalewamy ok 30ml gorącej wody. Powstałą w tym wyniku kawę espresso wlewamy powolutku za pomocą łyżeczki do dużej szklanki z mlekiem. Należy robić to wolno, aby możliwe było uformowanie się charakterystycznych warstw w mleku.

Na koniec, dla dekoracji, posypujemy piankę mleczną szczyptą kawy rozpuszczalnej. I gotowe!!! Zamiast wypadu do kawiarni, możemy nasze przyjaciółki uraczyć efektownym Caffe Latte wykonanym przez nas samodzielnie! Smacznego :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią: