poniedziałek, 18 czerwca 2012

Czytamy: Nicholas Sparks "I wciąż ją kocham"


Dzieciństwo Johna Tyree było całkiem inne niż to, jakim może cieszyć się większość dzieci z przeciętnych rodzin. Wychowywany przez ekscentrycznego ojca, z którym łączyło go tylko zainteresowanie numizmatyką, nie miał właściwie żadnego planu na przyszłość. Ojciec cały swój czas poświęcał pasji zaniedbując inne sprawy, które zaczęły dręczyć dorastającego Johna. Chłopak kochał ojca, ale nie mógł zrozumieć dlaczego nie jest taki jak wszyscy rodzice. Czasem łapał się nawet na tym, że się go wstydzi.
Kilka lat później pozbawiony wielkich perspektyw i widoków na przyszłość, nie zaznawszy rodzicielskiej motywacji, dorosły już John, pchnięty nagłym odruchem postanowia wstąpić do armii. Służba zmienia go. Staje się wyciszony, pogodzony z losem i wreszcie odnajduje swoje miejsce w życiu. Wtedy to, podczas jednej z przepustek, poznaje Savannah. Dziewczyna jest pełną pasji i entuzjazmu studentką, która wraz z grupą przyjaciół ze szkoły, w ramach letniej przerwy wakacyjnej, wspiera akcję odbudowy domów i pomocy ubogim ludziom. Mimo wielu dzielących ich spraw, pomiędzy nią i Johnem rozkwita uczucie.
Jak potoczą się losy ludzi, którzy obrali zupełnie różne ścieżki życiowe? Czy miłość potrafi przezwyciężyć te różnice, a także czas i dzielący ludzi dystans?
Nicholas Sparks - "I wciąż ją kocham"

Uwielbiam styl Nicholasa Sparksa. Prosto i konkretnie. Bez zgrzytów. Trochę jak płynięcie przez ocean słów, które gładko układają się w zgrabne zdania i pochłaniają całą uwagę czytelnika nie pozwalając mu się rozproszyć.
Historia jest również prosta. I tą prostotą mnie ujęła. Do tego wspaniale wykreowane postacie, których postępowanie nie dziwi, i których tak dobrze poznajemy, że zaczynamy się z nimi utożsamiać. Być może jest nieco ckliwie, ale wybaczam to Sparksowi wspaniałomyślnie. Polecam!

Film na podstawie książki, mimo różnic w fabule, jest fantastyczny. Bardzo, bardzo polecam!

I wciąż ją kocham, source: impawards.com

 

2 komentarze:

  1. Czytałam książkę widziałam film. Recenzja na razie schowana w szufladzie może kiedyś ujrzy światło dzienne.

    OdpowiedzUsuń
  2. zamierzam przeczytać tą książkę .:)

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią: