czwartek, 21 czerwca 2012

Dlaczego warto biegać?

Czemu bieganie?
Bieganie to ostatnio bardzo modny sport. Ma to swoje zalety. Przede wszystkim nic nie kosztuje. Wystarczą wygodne buty i sportowe ubranie i jesteśmy gotowi! Podobno najlepsze efekty jeśli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej dają wolne i długie biegi. Jedno jest pewne- bieganie zapewni Ci dobre samopoczucie, kondycję, dobrze wpłynie na zdrowie i wymodeluje Twoją sylwetkę. Da Ci również satysfakcję co związane jest z wydzielaniem się hormonu szczęścia, ale też z poczuciem, że robisz coś dobrego dla siebie - dbasz o siebie, swoją kondycję i sylwetkę. Przy okazji masz możliwość spędzania czasu na dworze.

Jak zacząć?
Najlepiej zwerbuj do biegania drugą osobę. Razem będziecie się motywować. Poza tym przyjemniej jest biegać we dwójkę. Zastanówcie się gdzie w pobliżu są jakieś ładne, zielone, spokojne tereny i ruszajcie!
Na początek nie nadwyrężaj się. Męczący długi bieg bez przygotowania sprawi, że na drugi dzień zakwasy nie dadzą zapomnieć o treningu a chyba nie o to chodzi, żeby się zniechęcać. Pomalutku wydłużaj trasy i czas biegania. Nie wymagaj od siebie za dużo - to ma być przyjemność a nie męka. Jeśli będziesz w ten sposób myśleć, nie zniechęcisz się a wręcz przeciwnie - zaczniesz czerpać wiele radości z biegania, uważaj tylko żeby się nie uzależnić! :)

...a więc biegaj! Bądź fit! :)

1 komentarz:

  1. Kwestią najistotniejszą jest znalezienie odpowiedniej motywacji. Może to być zarówno chęć schudnięcia, odregowania negatywnych emocji czy też towarzystwo w bieganiu innej osobie. Każdy powód jest dobry, aby zacząc, gdyż korzyści płynące z bieganie są naprawdę ogromne! Z resztą polecam artykuł na ten temat: http://aktywnoscfizyczna.wordpress.com/2013/02/17/korzysci-plynace-z-biegania/. :)

    OdpowiedzUsuń

Podziel się z nami swoją opinią: