piątek, 21 września 2012

Czytamy: Kathy Reichs "Śmierć za dnia"

W przejmującym chłodzie montrealskiej zimy Tempe Brennan odkopuje pochowane ponad sto lat wcześniej zwłoki. Nie to jednak pochłania bez reszty jej uwagę, lecz seria współczesnych morderstw i zaginięć. Tylko ona jest w stanie połączyć pozornie niezwiązane ze sobą szokujące wydarzenia.
Na miejscu zbrodni, w kostnicy i w laboratorium Tempe zgłębia tajemnicę śmiercionośnego pożaru w Quebecu i przyprawiających o dreszcz wydarzeń w Karolinie Południowej. Bierze udział w mrożącej krew w żyłach ostatecznej rozgrywce, która okaże się sprawdzianem jej umiejętności zawodowych i woli przetrwania...

Taki opis możecie przeczytać na okładce kolejnej części przygód  bohaterki książek Kathy Reichs. "Śmierć za dnia" to druga odsłona zmagań nauki ze zbrodnią. Akcja książki zaczyna się w Quebecu w mroźny wieczór, kiedy to dr Temperance szuka zwłok zakonnicy, która czeka na proces beatyfikacyjny, by następnie przenieść się do budynku w którym wybuch pożaru zabiera ze sobą całą rodzinę. Trudne śledztwo prowadzi to tajemniczej sekty, która może w odwecie zagrozić życiu Pani antropolog.

Akcja powieści nie obejmuje tylko jednego wątku. Książka pełna jest różnorodności, gdzie przeżywamy sprawę z punktu widzenia bohaterki, która  jednocześnie jest narratorem powieści. Poznajemy prywatną stronę dr Temperance Brennan, obserwujemy jej relacje z córką, zawiłe relacje miłosne z jednym z policjantów jak i różne oblicza pracy, które nie ograniczają się tylko do szukania morderców.

Pomimo, że jest to faktycznie druga odsłona przygód Tempe Brennan, książka ta może być również pierwszą waszą pozycją wskazanej autorki. O ile fakty z życia prywatnego bohaterki są ułożone w logiczną całość, każda sprawa jest oddzielną potyczką nie mającą wpływu na kolejne. Jeśli spodobała wam się "Deja Dead" serdecznie zapraszam do tej pozycji. Jeśli nie mieliście okazji czytać pierwszej powieści - nic nie szkodzi, druga czeka.

Miłego czytania i rozwiązywania kryminalnych zagadek.

okładka książki, source: http://lubimyczytac.pl
serialowa Temperance Brennan, source: forum.serialkosci.pl

serialowa Temperance z samą Kathy Reichs, source: www.fanpop.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się z nami swoją opinią: