wtorek, 4 września 2012

Czytamy: Kathy Reichs "Déjà dead"

Czas się ponownie uaktywnić. Tym razem zapraszam was do przeczytania pozycji sensacyjnej, która pozwoli wam się wczuć w klimaty takich seriali jak CSI, czy Dowody zbrodni.

Książka Deja Dead to pierwsza odsłona przygód Pani antropolog Temperance Brennan, która od lat bada przyczyny zgonów w Karolinie Północnej jak i Quebeku. Kiedy zostaje odnalezione poćwiartowane ciało kobiety w plastikowym worku bohaterka dostrzega pewien wzór, który wciąga ją w śmiertelnie niebezpieczną grę. Próbując odnaleźć morderce nie bierze jednak pod uwagę, że sprawa ta zaprowadzi ją zarówno do najbliższej przyjaciółki jak i córki.

Deja Dead nie bez powodu jest światowym bestsellerem. Kathy Reichs podobnie jak jej bohaterka Temperance  Brennan jest antropologiem sądowym, którego kompetencje cenione są na całym świecie.
Fikcja literacka gładko łączy się z prawdziwym obliczem medycyny sądowej, która jednych intryguje, innych przeraża. Nie da się nie odczuć emocji bohaterki, która każdą ofiarę traktuje niezwykle indywidualnie. Pomimo wieloletniego doświadczenia bohaterka dalej jest kobietą pełną empatii z bagażem doświadczenia.

Pozycja Kathy Reichs nie jest może powieścią idealną, pisaną pewnym literackim stylem, ale jest to historia z ciekawą fabułą, zwrotami akcji oraz niezwykle wciągającymi opisami pracy antropologa sądowego.
Seria książek Kathy Reichs, które postaram się wam przybliżyć w najbliższym czasie była inspiracją dla twórców serialu "Kości", który w Polsce ma rzesze fanów, tak więc zapraszam do czytania !!!!

source: empik.complakat promujący serial: Kości (source: impawards.com)

impawards.com

impawards.com2 komentarze:

Podziel się z nami swoją opinią: